** جنبش ایثار **

**  جنبش ایثار  **
آخرین نظرات
نویسندگان

۷۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

یوسف زهرا و یوسف نبی

امام صادق علیه السلام می فرمایند: « در حقیقت برای صاحب این امر شباهتی به یوسف است»

(تفسیر نور الثقلین، ج 2، ص 459)

شباهت های زیادی بین حضرت ولیعصرأ و حضرت یوسف وجود داردکه در این جا به بیان قسمتی از آنها می پردازیم:

1- یوسف زیباترین اهل زمان خود بود ولی در مورد آقا امام زمانأ بهتر است بگوئیم:

حسن یوسف دم عیسی ید بیضا داری    آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری

 

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۲۲
خادم ارباب

فضائل امام حسین (ع) از زبان پیامبر (ص)


رسول خدا (ص) نسبت به امام حسین (ع) محبت ویژه‌ای داشتند و همواره اوصاف و فضایل آن حضرت را به مردم گوشزد می کردند.اساسی‌ترین مسئله در هر مکتبی، حفظ و نگهداری آن از انحرافات و تضمین بقای آن است که این افتخار در مکتب اسلام و تشیع به نام اباعبدالله الحسین علیه‌السلام ثبت‌شده است. بدین‌جهت بارها پیامبر گرامی اسلام صل‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم فرمود:«حسین منی و انا من حسین؛ حسین از من است و من از حسینم»[۱]؛ یعنی نه‌تنها حسین فرزند من می‌باشد، بلکه بقای دین و آیین من نیز از اوست و اسلام به ‌واسطه فداکاری و جانبازی او و یارانش باقی می‌ماند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۶ ، ۱۰:۵۹
خادم ارباب
روایت آرزوی شهید ستاری که پس از 33 سال برآورده شد

شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش بود که ۱۵ دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمانش به شهادت رسید.

شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش بود که به تاریخ 15 دی 1373 در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی و همرزمان اش به شهادت رسید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۴۲
خادم ارباب

فرارسیدن ماه غم و ماتم و شهادت مظلومانه امام حسین و یاران با وفایش را به همه شیعیان به خصوص امام زمان تسلیت عرض میکنم.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۶ ، ۱۰:۵۵
خادم ارباب

از پیامبر گرامی اسلام(ص) روایت است که هر کس این نماز را در روز پنجشنبه بخواند و در آخر نماز در حالی که به سجده رفته است حاجت خود را از خداوند بخواهد، حاجتش حتی اگر جابجا شدن کوهها یا نزول باران هم باشد برآورده خواهد شد.


در مقام و حکمت این نماز هر چقدر بگوییم کم گفته‌ایم و برای درک بهتر مقام این نماز در نزد خدواند متعال، به این روایت از پیامبر اکرم(ص) اکتفا می‌کنیم که فرموده‌اند: هر کس این نماز را بخواند و چیزی از خدا نخواهد، رواست که خداوند بر او غضب کند.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۶ ، ۱۶:۳۱
خادم ارباب

شهید گرانقدر محمدعلی رجائی در سال 1312 هجری شمسی در خانواده‏ای متدین در شهرستان قزوین چشم به جهان گشود.

پدر بزرگوار او مرحوم کربلائی عبدالصمد در بازار به شغل علاقبندی(تکمه فروشی و وسایل خرازی) روزگار می‏گذرانید و از اعضای ثابت انجمن منتظرین امام زمان(ع) قزوین به شمار می‏رفت. کربلائی عبدالصمد با همیاری دوستان دیگر بازاری خود که عموماً از افراد متدین و متعهد بودند با پرداخت مبالغ مختصری به دوام جلسات و بقای این انجمن کمک می‏کردند .

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۶ ، ۲۱:۲۹
خادم ارباب
photo_2017-09-18_11-39-35.jpg

امام سجاد (علیه السلام)

✅دعای مؤمن یکی از سه فایده را دارد:

🍀یا برای آخرتش ذخیره می گردد،
🍀یا در دنیا برآورده میشود،
🍀یا بلا را دفع میکند..

منبع.تحت العقول

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۶ ، ۱۸:۲۵
خادم ارباب

محمد جواد باهنر، در سال 1312 در شهر کرمان متولد شد. دومین فرزند خانواده بود و غیر از ایشان هشت خواهر و برادر دیگر هم بودند. محله ایشان معروف به «محلة شهر» از محله‌های بسیار قدیمی و مخروبة شهر کرمان به شمار می‌رفت. پدرش، پیشه‌ور ساده‌ای بود. زندگی بسیار محقرانه‌ای داشت، مغازه کوچکی در سرگذر، که از این راه امرار معاش می‌کرد.

در پنج سالگی به مکتب خانه‌ای سپرده شد که نزدیک منزلشان بود، چون اولاً در آن ایام مدارس چندان زیادی نبود، اگر هم بود، خانواده‌های امثال خانواده‌ ایشان به آن دسترسی نداشتند.  در مکتبخانه  بانوی متدینه‌ای بود که قرآن را نزد ایشان خواند.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۶ ، ۱۶:۲۶
خادم ارباب

ویژگی‌های یاران خاصّ حضرت مهدی(عج)

انقلاب حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف, بزرگترین قیامی است که بشریت در تاریخ، نظاره گر آن خواهد بود, و چنین انقلاب عظیمی را باید دارای افراد شایسته و خاص یاری کنند. با اندکی تأمل در میان روایات تبیین کننده‌ی تعداد و احوال یاران حضرت مهدی علیه السلام, این امر که تعداد یاران خاصّ حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف), سیصد و سیزده نفر است؛ به وضوح تبیین گردیده است. در میان این دسته از روایات برای این افراد ویژگی ها و خصوصیاتی ذکر گردیده که تا حدودی, حاکی از تمایز و خاص بودن این افراد می باشد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۳۶
خادم ارباب
photo_2017-08-29_13-59-04.jpg

بانو
چادر تو
علم این جنگ نرم است
علمدارحیا
مبادا دشمن
چادر از سرت بردارد.
گردان فاطمهباید با چادرش
بوی یاس
رادر شهر بخش کند...

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۲۰
خادم ارباب